نماشویی ساختمان با نانو

راپل یعنی چه و راپل کار کیست؟

راپل یعنی چه و راپل کار کیست؟


کلمه راپل (rappell)به معنای نقاط غیرقابل دسترس می‌باشد، یعنی قسمت‌هایی از یک سازه دست انسان یا صخره که دور از دسترس است. در این مقاله برسی می‌کنیم که راپل یعنی چه و راپل کار کیست؟

راپل یعنی چه؟

یکی از بهترین و بروزترین روش‌های دسترسی به نمای ساختمان که استفاده زیادی در سطح جهانی دارد راپل است.

این روش یکی از ایمن‌ترین و سریعترین روش‌ها برای دسترسی به نواحی مختلف یک ساختمان می‌باشد.

خدمات راپل بدون بستن داربست و فقط با طناب اجرا می‌شود. این روش از ایمنی بالایی برخوردار است که حتی برای نماشویی برج نیز از این روش استفاده می‌کنند.

چه خدماتی با راپل کاری انجام می‌شوند؟

راپل کاری یکی از تخصص‌های پرطرفدار برای  شرکت های خدمات و کار در ارتفاع است. از تکنین راپل برای کار های مختلفی استفاده می‌شود که در زیر چند مورد را معرفی می‌کنیم:

به دلیل حساس بودن کار با راپل و خطرات احتمالی که جان فرد را تهدید می‌کند، راپپل کار باید از مهارت زیاد، همچنین خونسردی و قدرت تصمیم گیری بالایی برخوردار باشد. در خدماتی مانند نماشویی که راپل کار باید یک بار اضافه با خود حمل کند، حفظ تعادل یکی از مهمترین نکات است.

راپل بهتر است یا داربست

با توجه به امار ارائه شده توسط شهرداری تهران، سالانه حدود 50 نفر بر اثر سقوط از داربست کشته می‌شوند این در حالی است که راپل تا به امروز مرگ و میری در آمار خود ندارد!!

استفاده از راپل در ارتفاع مزایا دیگری نیز دارد که به شرح زیر است:

  1. انجام 90 درصد از خدمات مربوط به ساختمان با سریعترین زمان ممکن
  2. هزینه پایین تر نسبت به برپایی داربست
  3. خطرات جانی کمتر راپل کار نسبت به کارگران داربست
  4. سرعت بالا و دقت بیشتر راپل کار برای نما کاری

درآمد یا حقوق راپل کار چقدر است؟

یکی از پرتکرار‌ترین سوالاتی که از ما می‌پرسند در رابطه با درآمد راپل کار است. با توجه به سختی کار و خطراتی که در این کار است این سوال در ذهن مردم به وجود میاید که درآمد حاصل از این کار پر خطر پقدر است.

اما میزان حقوق یک راپل کار به شرح زیر است:

افرادی که تازه وارد این حرفه شده‌اند یا به اصطلاح راپل کار های تازه وارد حقوقی بین 500 تا 800 تومان در روز دارند که ماهانه تقریبا به 20 میلیون می‌رسد.

اما افراد با سابقه و حرفه‌ای حقوقی بین 800 تا 1 میلیون در روز دارند که تقریبا 40 میلیون در ماه می‌شود.

به این موضوع توجه داشته باشید که مبالغ گفته شده برای راپل کار بدون داشتن لوازم کار است و در صورت داشتن لوازم راپل حقوق افراد بیشتر می‌شود.

چگونه یک راپل کار بشوم؟

برای شروع کار راپل ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که اکثر این فعالیت در ارتفاعات بوده و اگر با این شرایط مشکل دارید اصلا به سراغ راپل نروید.

برای شروع یادگیری باید ابتدا در دوره های تئوری و عملی این شغل شرکت کنید و با انجام فعالیت های کارآموزی تقریبا تا 2 سال زمان برای رسیدن به سطح مبتدی راپل کار نیاز است.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top