انواع رنگ نما

انواع رنگ نما


رنگ نما

رنگ نما، رنگی ضد آب، بادوام و سازگار با محیط است که گردوغبار را به خود جذب نمیکند که زیبایی زیادی به نمای ساختمان میبخشد.از این رنگ برای رنگ آمیزی نمای ساختمان ها استفاده می شود.رنگ های نما  در تنوع بسیار بالایی در بازار موجودند.در ادامه این مقاله به معرفی انواع رنگ نما و کاردبرد هرکدام میپردازیم.

رنگ اکریلیک

این رنگ برای ایجاد ظاهری زیبا، مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی و ماندگاری بالا و درخشندگی و انعطاف‌پذیری بالا در بین انواع رنگ نما، جزو محبوب‌ترین و با کیفیت ترین آنها محسوب می‌شود.

رنگ آلکیدی

درواقع این رنگ نوعی پلی‌استر با ترکیبی از اسیدهای چرب است که غلظت و سرعت خشک شوندگی بالایی دارد. رنگ آلکیدی به منظور حفاظت از سازه‌های مختلف در برابر رطوبت، باران، و همچنین آلودگی هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رنگ روغنی

رنگی حلال در نفت و ضد آب است که برای رنگ آمیزی نرده و چارچوب ها و در و پنجره های فلزی و چوبی کاربرد دارد. رنگ روغن از مقاومت بالایی در برابر رطوبت برخوردار است. و میتوانید دیوار های منزل راشستشو دهید.

رنگ اپوکسی

رنگی از انواع رنگ نما ساختمان است که از مواد بادوام و سخت ساخته شده.به دلیل مقاوت بالای این رنگ، از آن در مکان هایی که نیاز به مقاومت بالا در برابر سایش و اصطکاک وجود دارد استفاده میشود.

رنگ نانو

رنگ های نانو به دلیل مقاومت بالا در برابر سرما و گرما گزینه مناسبی برای رنگ آمیزی نمای ساختمان می باشند. از دیگر ویژگی های این رنگ، می توان به سهولت در شستشوی آن شاره کرد.این رنگ با جذب کثیفی به خود، با آب به آسانی شستشو و تمیز می شود.
رنگ نانو انواع مختلفی دارد که می توان به رنگ عایق رطوبی، رنگ عایق حرارتی، رنگ ضد خوردگی، رنگ ضد باکتری اشاره کرد.

سخن پایانی

به دلیل وجود انواع رنگ نما در بازار و کاربرد های گوناگون آنها، حتما در هنگام خرید، از افراد متخصص در این رشته کمک بگیرید که علاوه بر زیبایی ظاهری بنا، مانع هدر رفتن حرارت از طریق دیوار، و محافظت از بنا در مقابل رطوبت شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top