روش تشخیص چوب ترموود اصل از تقلبی

روش تشخیص چوب ترموود اصل از تقلبی


در این مقاله قصد داریم شما را با انواع روش تشخیص چوب ترموود اصل از تقلبی آشنا کنیم. اما پیش از این کار،بهتر است با چوب ترمو و ویژگی های آن آشنا شویم.

چوب ترمو

ترموود نوعی چوب است که از آن در زیباسازی ساختمان استفاده می شود.چوب ترمو برای نمای داخلی و خارجی ساختمان و کفپوش ها کاربرد دارد.

ویژگی های چوب ترمو

طی یک فرایند حرارتی، با حرارت زیادی که به چوب درخت کاج میدهند،چوب دچار تغییرات فیزیکی و شیمیایی شده و رطوبت داخل چوب از بین رفته و از پوسیده شدن آن و رشد و تکثیر حشرات در داخل چوب جلوگیری می شود.همچنین تراکم آن بالا رفته و در برابر ضربه،اشعه های خورشیدی و حرارت بسیار مقاوم شده.

روش تشخیص چوب ترموود اصل از تقلبی

در تولید چوب ترمو از چوب های با کیفیت و مرغوب استفاده می شود.اما همیشه کالاهای تقلبی در بازار وجود دارد که می توانیم با کسب اطلاعات کافی،کالای اصل را از تقلبی تشخیص دهیم.

حال برخی روش های تشخیص چوب ترموود اصل از تقلبی را باهم بررسی میکنیم:

گواهی بین‌المللی ترموود

معروف ترین تولید کننده و صادر کننده چوب ترمو، کشور فنلاند می باشد.بنابراین باید تمام استاندارد های بین المللی را رعایت کرده و گواهینامه ای شامل اطلاعات چوب را در اختیار خریداران قرار دهد.در این گواهی نحوه تولید،عمر مفید چوب،حداکثر توان تحمل دما و فشار آن درج شده که علاوه بر تایید اصل بودن چوب، خریداران را جهت انتخاب بهترین ها کمک میکند.

ظاهر چوب

ترموود به دلیل قرار گرفتن در برابر حرارت در هنگام فرایند تولید، رنگ تیره ای دارد و باید دارای رگه های صاف باشد.گره های آن باید کم باشد.تعداد زیاد گره ها نشان دهنده کیفیت کم چوب است.سطح صاف، بدون پوست و لکه های سیاه از نشانه های کیفیت بالای چوب میباشد.

استحکام چوب

چوب ترمو باید رطوبت خیلی ناچیزی داشته باشد تا در برابر حشرات، کپک و رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد.

ترموود نباید به راحتی خم شود و تغییر شکل دهد.

چوب ترمو باید مقاومت بالایی در برابر ضربه، باد و نور خورشید داشته باشد.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با انواع روش تشخیص چوب ترموود اصل از تقلبی آشنا کردیم.بهتر است از یک فروشگاه یا یک شخص خبره در این کار جهت راهنمایی های بیشتر سوال بپرسید تا یک کالای اصل و با کیفیت خریداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top